Tak wygląda system walki w Final Fantasy Versus XIII

W trakcie trwania styczniowej konferencji Square Enix, japoński gigant wreszcie zaprezentował nowy materiał filmowy z powstającego już od ponad czterech lat Final Fantasy Versus XIII na PlayStation 3.

Oprócz ckliwych scenek z udziałem Noctisa i Stelli Nox, ukazano obszerny fragment rozgrywki. Największą uwagę przykuwają starcia z przeciwnikami, które prezentują się bardzo dynamicznie i spektakularnie. Można odnieść wrażenie, jak by oglądało się rasowego slashera w akcji, aniżeli japońską grę fabularną. Możliwość teleportacji w dowolnym momencie podczas walki, rozbudowana interakcja z otoczeniem (zapomnij o arenach, na które za każdym razem przenosiła cię gra w chwili rozpoczęcia starcia) czy korzystanie z wrogich maszyn bojowych jak nowoczesne czołgi oraz humanoidalne roboty. Zresztą, sam zobacz.

Prezentacja Versusa zakończyła się wymownym napisałem „for the PlayStation 3”, który zamyka dywagacje w Sieci o możliwym wydaniu tytułu także na sprzęt Microsoftu. Jeśli chodzi o datę premiery, to jest ona nadal owiana tajemnicą.

Marcin Kwieciński

Reklamy

Posted on Luty 3, 2011, in Update and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 3 Komentarze.

  1. Pierwsza minuta trailera wygląda jak film, kręcony w jakimś mieście. Nieźle. Podoba mi się powrót do koncepcji zaczerpniętej z FFXII, czyli przeciwników widocznych na obszarze, po którym się poruszamy( FFXIII była dla mnie w tym względzie krokiem w tył). Najbardziej jednak ciekawią mnie maszyny, do których będzie można wsiąść i siać z nich spustoszenie. Premiery gry spodziewam się w 2013r.

    • Marcin Kwieciński

      Nie no, mam nadzieje, że w Versus zagramy maksymalnie w 3 kwartale 2012 roku. Wystarczająco długo już dłubią nad tą grą.

  2. Widać, że działa to w 30 klatkach (walka chwilami wygląda jakby rozgrywała się podwodą), co jest trochę smutne bo szlag trafia cały dynamizm. Za jakieś dwa lata może to skończą. Może.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: