Marvelous anulował powstającego RPG-a na X360 i PS3

Marvelous Entertainment opublikował dzisiaj raport finansowy, w którym zawarta została przykra wiadomość dla wszystkich osób wypatrujących dużej produkcji przeznaczonej na stacjonarne konsole Microsoftu i Sony. Tajemniczy projekt (żadna nazwa nie była ujawniona) zapowiedziany w 2009 roku został skasowany z listy wydawniczej. Powód?

Marvelous tłumaczy, że rzeczona decyzja została podjęta po ówczesnej analizie obecnej polityki firmy i spojrzeniu na jakie gry w przyszłości będzie zapotrzebowanie na rynku. O wiele bardziej przekonującym powodem, który zapewne miał ogromny wpływ na rzeczoną decyzje jest fakt, że segment japońskiej firmy obejmujący swoimi ramami pudełkowe  gry wideo oraz cyfrową dystrybucje w okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2010 roku  zanotował spadek o 25,8%.

Ci, którzy wyczekują premiery Rune Factory Oceans mogą spać spokojnie. Gra dostępna będzie na sklepowych półkach od 24 lutego. Oczywiście w Japonii. Data wydania gry w pozostałych regionach nie została jeszcze ustalona.

Marcin Kwieciński

Reklamy

Posted on Luty 9, 2011, in Update and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: