Onimusha doczeka się reaktywacji?

Jakiś czas temu Jun Takeuchi chwalił się w mediach, że Capcom zaskoczy wszystkich graczy dwiema nowymi produkcjami, które zostaną ujawnione w trakcie tegorocznego E3. W sieci zawrzało, ludzie wypisywali jakie to gry chcieliby ponownie zobaczyć w akcji. Wśród nich często przewijała się nowa odsłona Onimushy. Nic dziwnego, ponieważ była to jedna z lepszych serii gier jakie pojawiły się na PlayStation 2.

Oliwy do ognia dolał ostatnio Yoshinori Ono, który obecnie pracuje nad kolejną odsłona Ulicznego Wojownika przeznaczoną na nadchodzącą kieszonkową konsole Nintendo. Ono męczony przez dziennikarzy o szansę na to, aby Onimusha doczekała się kolejnej odsłony odpowiedział:

Myślę, że wreszcie nadszedł czas na to. Jeżeli Nintendo zapragnie nowego epizodu to na pewno będzie się znacznie różnić od pozostałych odsłon. Chociażby przez to, że rozgrywka umożliwiała by zabawę kilkunastu graczom jednocześnie.

Czyżby szykował się powrót Onimushy na którąś z konsol Nintendo?! Trochę mnie to martwi, ponieważ po cichu wciąż licze, że jeżeli seria zostanie reaktywowana to tylko na X360/PS3. Za to tryb wieloosobowy brzmi całkiem fajnie. O ile byłby on przemyślany i dobrze skonstruowany.

Powyższe informacje należy traktować z przymrużeniem oka. Albowiem wypowiedź Ono nie została przez Capcom potwierdzona (ani zanegowana). Czas pokaże ile prawdy było w tym gdybaniu.

Marcin Kwieciński


Reklamy

Posted on Luty 12, 2011, in Update and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 3 Komentarze.

  1. Capcom, jeśli macie zamiar zrobić kolejną Onimushę, to zróbcie ją na hd genach.

    • Dokładnie. Nie wyobrażam sobie kolejnej odsłony tej serii na konsole inne niż X360/PS3.

      • Capcom ma jakieś dziwne układy z Nintendo. Chyba od czasu jak Nintendo zrobiło dramę o brak SFIV i RE5 na Wii to zaczęli się dogadywać, czego efektem jest wsparcie dla 3DS (Wii niby też wpierali, ale poza TvC to były ochłapy). A Capcom pewnie wierzy, że 3DS powtórzy sukces DSa i że kupi to wystarczająca ilość normalnych graczy, tak by te gry się sprzedały (czyli nie to co z Wii).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: