5pb. zapowiedziało nowe gry na X360 i PSP

W trakcie trwania 5pb. Adventure Game Festival zostały ogłoszone cztery nowe tytuły, nad którymi obecnie pracuje japoński developer. Wśród nich są dwie produkcje z serii Steins; Gate, odświeżona wersja gry EVER17 oraz całkowicie nowa pozycja Robotics;Notes, która stanowić ma rozpoczęcie nowej serii gier przygodowych.

Ever17 to konwersja gry, która pojawiła się w 2002 roku na PlayStation 2 i Dreamcast. Jest to klasyczna graficzna utrzymana w klimatach science-fiction. Gracz śledzi perypetie chłopca Takeshi Kuranari znajdującego się w podwodnym parku. Nic nie było by w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że park ze względu na olbrzymie ciśnienie wody za 170 godzin i 17 min zawali się. Wersja na X360 zostanie wzbogacona m.in. o nowe zakończenia, poprawione stroje postaci, bohaterowie w scenkach podczas rozmów będą wykonani w pełnym 3D. Konwersja pojawi się w trakcie tegorocznych wakacji i kosztować będzie 7,140¥. Jeżeli chciałbyś zobaczyć pierwsze screeny to kliknij tutaj.

Steins; Gate w wersji na PSP to nic innego jak port gry wydanej w 2009 roku na konsole giganta z Redmond. Względem pierwowzoru będzie się on zawierać całkowicie nowe intro, główne motywy muzyczne zostały na nowo skomponowane oraz postacie doczekają się kosmetycznych zmian w swoim wyglądzie. Ponadto wersja na PSP będzie zawierać DLC, które pojawiło się na X360. Pozycja będzie dostępna w wersji standardowej i limitowanej.

Natomiast posiadacze X360 otrzymają spinoff  Steins; Gate z pod tytułem Gate Hiyokurenri no Darling. Na temat produkcji stosunkowo mało udostępniono wiadomości. Niemniej wiadomo, że w grze pojawią się praktycznie wszystkie postacie z Steins; Gate, które tym razem zostały wrzucone w lżejszą historię (ma ona być słodka i zawierać elementy miłosne). Premiera 16 czerwca.

Ostatnim tytułem, który został zapowiedziany prze 5pb. jest Robotics;Notes. Produkcja swoim wykonaniem ma być zbliżona do Catherine i Idolmaster 2. Ponadto wiadomo, że głównymi bohaterami będzie dziewczyna i chłopak. Robotics;Notes jest już prawie na ukończenie, jednak nie ujawniono, na którą platformę zostanie wydany. Stosowna informacja pojawić się ma w najbliższym czasie.

Marcin Kwieciński

Reklamy

Posted on Luty 19, 2011, in Update and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: