Sting szykuje kolejnego taktycznego RPG-a

Twórcy świetnego Knights in the Nightmare, Hexyx Force oraz Blaze Union pracują nad kolejnym taktycznym RPG-iem na kieszonkową konsole Sony. Gra zatytułowana jest Gungnir i w maju zadebiutuje na japońskim rynku.

Najnowsza produkcja ukończona jest już w 80% i pojawi się na sklepowych półkach w Japonii 19 maja. Jeśli chodzi o warstwę fabularną to historia koncentruje się na chłopaku o imieniu Julio Ragwell, który dorastał w dzielnicy nędzy miasta Espada. W bardzo młodym wieku wstąpił do sił oporu o nazwie Esperanza, której obecnie jest liderem. Ponadto posiada tytułowy Gungnir, specjalną włócznie, która nazywana jest potocznie domem boga wojna.

Cała akcja rozpoczyna się w momencie, gdy Julio ratuje dziewczynę o imieniu Alissa, która miała zostać sprzedana do innego kraju przez handlarza niewolnikami. Następnie Alissa postanawia dołączyć do Esperanza i razem z pozostałymi członkami ruchu oporu przeciwstawić się Królestwu Gargantia. W pewnym momencie do grupy dołącza także tajemnicza kobieta Elise, która nazywa siebie posłańcem Bogów. Czwartą postacią jest brat Julio, Ragnus, któremu piętnaście lat temu armia cesarska zabiła ojca. Teraz szefując ruchem oporu pragnie zamieścić się na oprawcach.

Gungnir zaoferuje rozgrywkę bardzo zbliżoną do tej z poprzednich taktycznych produkcji firmy Sting. Ponownie developer kładzie na nacisk na stricte strategiczne podejście do prowadzonych potyczek. Ponadto tytuł zostanie wzbogacony o szereg nowych elementów, które są efektem długoletniego doświadczenia developerów w tym gatunku gier.

Marcin Kwieciński

Reklamy

Posted on Luty 24, 2011, in Update and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Czyżby jakiś duchowy spadkobierca Riviery oraz Yggdra Union?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: