Prawie pół miliona 3DS-ów na japoński start. Niespełna wszystkie wyprzedane

Oczy całego branżowego świata skierowane były wczoraj w stronę Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie odbyła się premiera Nintendo 3DS. Po ogromnym triumfie poprzedniej kieszonkowej konsoli, wszyscy zastanawiali się, czy nowy sprzęt Nintendo z trójwymiarowym efektem jest w stanie powtórzyć/przebić sukces Dual Screen. Wygląda na to, że tak.

Jak donosi jedna z największych japońskich korporacji medialnych Nihon Keizai Shimbun, podczas wczorajszej premiery Nintendo 3DS do sklepów trafiło 400,000 tysięcy egzemplarzy. Nie mal wszystkie błyskawicznie znalazły swoich właścicieli. W pierwszej kolejności obsługiwani byli klienci, którzy złożyli przedpremierowe zamówienie. Ci, którzy chcieli nabyć konsole bezpośrednio w sklepie w przeważającej ilości musieli obejść się smakiem.

Zgodnie ze wcześniejszymi raportami, Nintendo planuje zakończyć rok fiskalny (31 marca br.) z wynikiem 1,5 miliona sprzedanych konsol na rynku japońskim. Jeżeli sprzedaż utrzyma się na zbliżonym poziomie przez kilkanaście następnych dni to cel zostanie bezproblemowo osiągnięty. Japończycy zakochani są w Nintendo, dlatego uważam że wciągu miesiąca najnowsze dziecko Ninny przebije magiczną barierę 2 milionów sprzedanych sztuk.

Jeżeli jakimś dziwnym trafem przegapiłeś fotorelacje z japońskiej premiery 3DS, to zapraszam do jej obejrzenia. Galeria została wzbogacona materiałem filmowym.

Marcin Kwieciński

Reklamy

Posted on Luty 26, 2011, in Update and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: