Arsenał i kustomizacja mechów w Armored Core V

Podobnie jak w poprzednich częściach Armored Core, tak i w piątej odsłonie jednym z głównych elementów gry będzie kustomizacja mechów. From Software pochwaliło się, że w grze znajdzie się ponad 500 części z 11 różnych kategorii. Jest też nowy film ukazujący gameplay.

Materiał filmowy pochodzi z wersji demonstracyjnej i niestety, ale jest bardzo słabej jakości. Niemniej jednak warto sprawdzić, ponieważ akcja prezentuje się całkiem nieźle. Jeżeli tylko pojawi się lepsza wersja filmiku, to nie omieszkam natychmiast podmienić.

Jeśli chodzi o kustomizacje mechów, to odbywać się ona będzie w specjalnym menu, gdzie każdą część będziesz mógł najpierw przymierzyć do swojego robota, aby uzyskać nowe parametry, które pojawią się po modyfikacji. Nie zawsze będą one korzystne, dlatego trzeba uważnie dobierać kolejne komponenty, oraz starać się aby nasz robot w każdej kategorii prezentował wyrównany poziom. Same części dzielą się na kilka rodzajów: Head, Core, Arms, Legs, Booster, Generator, FCS (fire control system), Recon Unit, Arm Unit, Shoulder Unit i Hanger Unit.

Ponadto From Software udostępniło informacje na temat arsenału w Armored Core V. Wszystkie bronie podzielone są wedle trzech różnych ataków: KE (Kinetic Energy), CE (Chemical Energy) i TE (Thermal Energy).  Bronie z kategorii energii kinetycznej stosowane są podczas ataków fizycznych. Arsenał z gatunku TE wykorzystuje w swoich atakach energie cieplną i laserowe wybuchy, zaś bronie z rangi CE pozwalają uwolnić skumulowaną energie w reakcjach chemicznych i uderzyć nią w przeciwnika (mam nadzieje, że dobrze rozszyfrowałem adnotacje).

Marcin Kwieciński

Reklamy

Posted on Maj 17, 2011, in Update and tagged , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: