[E3] NeverDead: Nieśmiertelny Bryce daje popis umiejętności

O NeverDead po raz pierwszy świat usłyszał podczas zeszłorocznych targów E3. Produkcja zapowiadała się interesująco, zbierając wówczas dosyć pochwalne komentarze wśród branżowych dziennikarzy. Jak gra prezentuje się teraz, po roku pracy Shinta Nojiri w komitywie z angielskim studiem deweloperskim Rebellion?

Przyznaje się bez bicia, że po obejrzeniu pierwszych materiałów byłem zachwycony tą pozycją. Niemniej jednak obawiałem się, że Rebellion nie uniesie ciężaru produkcji i pozycja okaże się totalnym niewypałem lub zwykłym przeciętniakiem, wokół którego celowo narobiono marketingowy szum, aby pomimo słabej jakości, zarobić parę milionów. Na pierwszy ogień idzie zwiastun ukazujący nowych bohaterów, o których wcześniej było mało wiadomo.

Do duetu Bryce i Arcadia dołączyła kolejna dwójka postaci: Alex (Podobnie jak Bryce jest łowcą demonów z „okiem diabła”, które jest znakiem nieśmiertelności) i dziewczyna o imieniu Niki. Nie wiadomo, czy nowi bohaterowie będą dostępni w grywalnej formie. Na targach E3 udostępniono wersje demonstracyjną, w której akurat rzeczonych postaci nie było w ogóle. Demo przedstawia w akcji Bryce i Arcadia, którzy szlachtują stwory najpierw na dziedzińcu, a później w muzeum. Grafika prezentuje się przyzwoicie, zaś sama rozgrywka wydaje się całkiem interesująca. Dużo w niej skryptów i interakcji z otoczeniem, które w wybranych punktach można niszczyć. Sama demolka wydaje się być istotnym elementem gameplayu. Wystarczy zwabić potwora pod jakąś betonową kondygnacje lub filar, następnie wystrzelić w jej stronę kilka kulek, a cała konstrukcja spadnie na czerep nieszczęśnika. Zobaczyć także można, jak wygląda sterowanie głową Bryce’a oderwaną od reszty ciała…

Hitu raczej nie będzie. Asura’s Wrath w konfrontacji z NeverDead prezentuje się znacznie lepiej. Aczkolwiek liczę na kawał dobrego slashera doprawionego czarnym humorem i ciekawie zaprojektowanym bestiariuszem. Premiera zaplanowana jest na zimę bieżącego roku. NeverDead ukaże się na konsolach Xbox 360 i PS3.

Marcin Kwieciński

Reklamy

Posted on Czerwiec 11, 2011, in Update, Video and tagged , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: