Dragon’s Crown powstaje na PlayStation Vita i PlayStation 3

O powstającym Dragon’s Crown jeszcze nie miałem okazji pisać na łamach Pachisuro, dlatego czas najwyższy przyjrzeć się tejże produkcji, która pojawi się za jakiś czas na PlayStation Vita i PlayStation 3.

Dragon’s Crown to najnowsza produkcja studia deweloperskiego Vanillaware, które aktualnie także pracuje w pocie czoła nad Grand Knights History na zlecenie Marvelous Entertainment. Pozycja pierwotnie powstawała na konsole Dreamcast, jednak ostatecznie nie została wydana ze względu na brak zainteresowania projektem ze strony firm wydawniczych. George Kamitani postanowił odświeżyć projekt tym razem na PlayStation 3 i PlayStation Vita. Duży wpływ na powrót Dragon’s Crown miało podpisanie umowy z firmą Ignition, która zgodziła się wydać grę na platformy PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Vanillaware dosyć oszczędnie dawkuje informacjami na temat swojego projektu. Wiadomo że będzie to dwuwymiarowa gra RPG, w której pojawią się także elementy akcji. Zapowiedziano tryb kooperacji do czterech graczy jednocześnie. Grać będziemy mogli za pośrednictwem sieci i split screen. Ponadto deweloper umożliwi wspólną zabawę użytkownikom PlayStation 3 i PlayStation Vita. Dragon’s Crown zaoferuje także możliwość pakowania postaci i doskonalenia jej umiejętności poprzez zbieranie różnych przedmiotów, skarbów i broni podczas wykonywania przeróżnych questów. Ulepszenie swego bohatera będzie niezbędne, aby móc stanąć do walki przeciwko tytułowym smokom. Poniżej możesz zobaczyć pierwszą filmową zapowiedź.

Japońska premiera Dragon’s Crown zaplanowana jest na wiosnę 2012 roku.

Marcin Kwieciński

Reklamy

Posted on Lipiec 27, 2011, in Uncategorized and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: